1. Jaké vozy nabízíte k pronájmu?

Pro letošní sezonu jsme pro vás připravili nové obytné vozy a to HORON CI 84 XT  polointegrál pro 5 osob na jízdu i spaní, HORON CI 79 M alkovna pro 6 osob na jízdu i spaní a FIAT Challenger Van vestavba pro 4 osoby na jízdu i spaní .  Dále nabízíme z loňské sezony FORD  Challenger MAGEO C 260  určen pro 4 osoby na jízdu a 4 osoby na spaní ( ideálně pro 3 osoby ) a FORD Challenger C266, určený pro 6 osob (plnohodnotně 4 dospělí a 2 děti), FIAT TALENTO pro 8 osob včetně řidiče.

2. Jak jsou obytné vozy vybaveny?

Naše obytné vozy jsou vybaveny nezávislým naftovým  nebo plynovým topením, plynovým bojlerem , lednicí s mrazákem, plynovým vařičem, dřezem, koupelnou se sprchou, chemickým WC, měničem napětí, klimatizací, tempomatem, bezpečnostní výbavou, couvací kamerou, markýzou, nosičem jízdních kol, kempingovým vybavením, českou dálniční známkou a dalšími prvky.

3. Co je alkovna a co polointegrál?

Alkovna

Obecně klasickým obytným vozem je tak zvaná alkovna, což je sice označení obytného vozu, ale jedná se vlastně o prostor na spaní, který je umístěn nad kabinou řidiče. Podle něj se tak nejtypičtější obytný vůz nazývá. Velkou výhodou tohoto typu obytného vozu je především právě prostor, který tak umožňuje využití vozu i pro více osob. Ideální vůz pro vícečlennou rodinu. Navíc právě prostor na spaní, který je chytře postaven nad kabinu, není nutné nějak přeskládat, ihned je prakticky možno užívat. Díky tomu je v autě více lůžek. Mínusem tohoto typu obytného vozu je menší stabilita, která je způsobená právě výškou vozu. Navíc i toto je důvod k nutnosti plánovat trasu jízdy pečlivě, protože ne všude je možno s vysokým vozem projet bez úhony a často i není možno parkovat v krytých garážích a parkovištích.

Polointegrál

Zatímco alkovna je obytný vůz populární pro možnost více lůžek, pak polointegrál je obytné auto, které je v poslední době hodně oblíbené pro jízdní vlastnosti. Polointergrál je auto, které má přední kabinu řidiče spojenou s obytnou částí. Tou hlavní výhodou vozu je především nízká spotřeba, a právě i jízdní vlastnosti. Polointegrál je obytným vozem, který se tedy dobře ovládá a nabízí dostatečný prostor  3 – 4  osoby. Navíc ve srovnání s jinými vozy je velkou výhodou dostatečný prostor v obývací části pro běžný denní provoz. Takové vlastnosti vynesly autu popularitu a právě proto, je často vyhledávaným a žádaným typem vozu.

4. Co je garáž a jak je velká?

Jako garáž se označuje nákladový prostor v zadní části vozu přístupný velkými dveřmi z boku vozu. Tento prostor je určen k přepravě rozměrných předmětů – jízdních kol, kempingového nábytku apod. U různých typů vozů je různá velikost, většinou doplněná o nosič na jízdní kola z venku vozu.

5. Jaké řidičské oprávnění potřebuji k řízení obytného vozu?

K řízení našich obytných vozů postačuje řidičské oprávnění skupiny B, celková hmotnost je nejvýše 3500 kg. Nájemce musí dovršit věk 22 let a být držitelem řidičského oprávnění skupiny B po dobu nejméně 2 let. Stejné kritérium platí i pro další řidiče.

6. Mohu si obytný vůz pronajmout na firmu?

Ano, je to možné. Jsme rovněž plátci DPH.

7. Co všechno je v ceně?

Pronájem zahrnuje předání a zpětné převzetí vozu, včetně zaškolení, náplně plynu a vody, náplň chemického WC včetně toal. papíru, prostěradla, potřebné kempingové vybavení, vybavení kuchyně, celoroční dálniční známky CZ , povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění čelního skla, silniční daň, asistenční služby, parkování vašeho vozu v našem areálu po dobu pronájmu.

U nás tedy neplatíte příplatky za zapůjčení kempingového vybavení, ušetříte za dálniční známku, nedoplňujete plynové láhve.

Naše obytné vozy jsou vybaveny dálničními známkami pro Českou republiku. Informace k poplatkům za použití silnic v dalších zemích najdete například na následujících stránkách: http://www.tolls.eu/cs/

8. Co si vzít sebou?

Peřiny a polštáře, ručníky a utěrky.

9. Mohu si nechat v půjčovně zaparkované své osobní vozidlo?

Ano, bez problému, bude zaparkované bezpečně v naší garáži.

10. Kdy si můžu auto vyzvednout a kdy musím vrátit?

Vůz si můžete vyzvednout od 8 hod prvního dne pronájmu a vracíte poslední den pronájmu do 18 hod. V případě, že máte zájem o vyzvednutí vozu již v předvečer pronájmu a vracení následující den po dni pronájmu – toto lze pokud se dohodneme a je to provozně možné ( zákazník před vámi vůz vrací brzy nebo je ten den volný ), tato služba je zpoplatněna viz ceník.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat !