1. Jaké vozy nabízíte k pronájmu?

Pro letošní sezonu jsme připravili nový obytný vůz FORD Challenger C 260 MAGEO . Určeno pro 4 osoby na jízdu i spaní. Dále nabízíme FORD  Challenger Genesis C266, určený pro 6 osob (plnohodnotně 4 dospělí a 2 děti), FORD Challenger Genesis C 394GA. Homologován pro 6 osob na jízdu i spaní (plnohodnotně 4 dospělí a 2 děti nebo osoby menšího vzrůstu). Další  FIAT Challenger C 256, pro 7 osob na jízdu i spaní ( ideálně 4 dospělí + 3 děti), dále  FIAT TALENTO pro 8 osob včetně řidiče.

2. Jak jsou obytné vozy vybaveny?

Naše obytné vozy jsou vybaveny nezávislým naftovým topením, plynovým bojlerem , lednicí s mrazákem, plynovým vařičem, dřezem, koupelnou se sprchou, chemickým WC, měničem napětí, klimatizací, tempomatem, bezpečnostní výbavou, couvací kamerou,markýzou, nosičem jízdních kol (Ford bez nosiče, ale s velkou garáží pro i 6 kol), kempingovým vybavením, českou dálniční známkou a dalšími prvky.

3. Co je alkovna a co polointegrál?

Alkovna

Obecně klasickým obytným vozem je tak zvaná alkovna, což je sice označení obytného vozu, ale jedná se vlastně o prostor na spaní, který je umístěn nad kabinou řidiče. Podle něj se tak nejtypičtější obytný vůz nazývá. Velkou výhodou tohoto typu obytného vozu je především právě prostor, který tak umožňuje využití vozu i pro více osob. Ideální vůz pro vícečlennou rodinu. Navíc právě prostor na spaní, který je chytře postaven nad kabinu, není nutné nějak přeskládat, ihned je prakticky možno užívat. Díky tomu je v autě více lůžek. Mínusem tohoto typu obytného vozu je menší stabilita, která je způsobená právě výškou vozu. Navíc i toto je důvod k nutnosti plánovat trasu jízdy pečlivě, protože ne všude je možno s vysokým vozem projet bez úhony a často i není možno parkovat v krytých garážích a parkovištích.

Polointegrál

Zatímco alkovna je obytný vůz populární pro možnost více lůžek, pak polointegrál je obytné auto, které je v poslední době hodně oblíbené pro jízdní vlastnosti. Polointergrál je auto, které má přední kabinu řidiče spojenou s obytnou částí. Tou hlavní výhodou vozu je především nízká spotřeba, a právě i jízdní vlastnosti. Polointegrál je obytným vozem, který se tedy dobře ovládá a nabízí dostatečný prostor  3 – 4  osoby. Navíc ve srovnání s jinými vozy je velkou výhodou dostatečný prostor v obývací části pro běžný denní provoz. Takové vlastnosti vynesly autu popularitu a právě proto, je často vyhledávaným a žádaným typem vozu.

4. Co je garáž a jak je velká?

Jako garáž se označuje nákladový prostor v zadní části vozu přístupný velkými dveřmi z boku vozu. Tento prostor je určen k přepravě rozměrných předmětů – jízdních kol, kempingového nábytku apod.U Fordu C 394 GA je velká garáž přístupná z obou stran auta, je vhodná pro 6 kol, kempinkové vybavení atd. U Fiatu C 256 a Fordu C 266 je na zadní stěně auta držák pro 4 kola a další 2 dětská kola lze umístit v menší garáži v zadní části vozu.

5. Jaké řidičské oprávnění potřebuji k řízení obytného vozu?

K řízení našich obytných vozů postačuje řidičské oprávnění skupiny B, celkovoá hmotnost je nejvýše 3500 kg. Nájemce musí dovršit věk 22 let a být držitelem řidičského oprávnění skupiny B po dobu nejméně 2 let. Stejné kritérium platí i pro další řidiče.

6. Mohu si obytný vůz pronajmout na firmu?

Ano, je to možné. Jsme rovněž plátci DPH.

7. Co všechno je v ceně?

Pronájem zahrnuje předání a zpětné převzetí vozu,včetně zaškolení, náplně plynu a vody, náplň chemického WC včetně toal. papíru, prostěradla, potřebné kempingové vybavení, vybavení kuchyně, celoroční dálniční známky CZ , povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění čelního skla, silniční daň, asistenční služby, parkování vašeho vozu v našem areálu po dobu pronájmu.

U nás tedy neplatíte příplatky za zapůjčení kempingového vybavení, ušetříte za dálniční známky, nedoplňujete plynové láhve.

Naše obytné vozy jsou vybaveny dálničními známkami pro Českou republiku. Informace k poplatkům za použití silnic v dalších zemích najdete například na následujících stránkách: http://www.tolls.eu/cs/

8. Co si vzít sebou?

Peřiny a polštáře, ručníky a utěrky.

9. Mohu si nechat v půjčovně zaparkované své osobní vozidlo?

Ano, bez problému, bude zaparkované bezpečně v naší garáži.