1. Jaké vozy nabízíte k pronájmu?

Pro  sezonu 2022 jsme pro vás připravili obytné vozy a to Mc LOUIS MC 4, RollerTeam KRONOS, HORON CI 84 XT  polointegrály pro 5 osob na jízdu i spaní, HORON CI 79 M alkovna pro 6 osob na jízdu i spaní a FIAT Challenger Vany 114 MAX vestavba pro 4 osoby na jízdu i spaní( ideálně 2 dospělí + 2 děti ).  Dále nabízíme polointegrál FORD  Challenger MAGEO C 260  určen pro 4 osoby na jízdu a 4 osoby na spaní ( ideálně pro 2 dospělé a 2 děti ) a polointegrál FORD MAGEO 308, určený pro 4 osoby, FIAT TALENTO pro 8 osob včetně řidiče.

2. Jak jsou obytné vozy vybaveny?

Naše obytné vozy jsou vybaveny nezávislým naftovým  nebo plynovým topením, plynovým bojlerem , lednicí s mrazákem, plynovým vařičem, dřezem, koupelnou se sprchou, chemickým WC, kabinovou klimatizací, tempomatem, bezpečnostní výbavou, couvací kamerou, markýzou, nosičem jízdních kol, vozy Mc LOUIS MC 4, RollerTeam Kronos, 84XT a 79M i solárními panely, českou dálniční známkou a dalšími prvky.

3. Co je alkovna a co polointegrál?

Alkovna

Obecně klasickým obytným vozem je tak zvaná alkovna, což je sice označení obytného vozu, ale jedná se vlastně o prostor na spaní, který je umístěn nad kabinou řidiče. Podle něj se tak nejtypičtější obytný vůz nazývá. Velkou výhodou tohoto typu obytného vozu je především právě prostor, který tak umožňuje využití vozu i pro více osob. Ideální vůz pro vícečlennou rodinu. Navíc právě prostor na spaní, který je chytře postaven nad kabinu, není nutné nějak přeskládat, ihned je prakticky možno užívat. Díky tomu je v autě více lůžek. Mínusem tohoto typu obytného vozu je menší stabilita, která je způsobená právě výškou vozu. Navíc i toto je důvod k nutnosti plánovat trasu jízdy pečlivě, protože ne všude je možno s vysokým vozem projet bez úhony a často i není možno parkovat v krytých garážích a parkovištích.

Polointegrál

Zatímco alkovna je obytný vůz populární pro možnost více lůžek, pak polointegrál je obytné auto, které je v poslední době hodně oblíbené pro jízdní vlastnosti. Polointergrál je auto, které má přední kabinu řidiče spojenou s obytnou částí. Tou hlavní výhodou vozu je především nízká spotřeba, a právě i jízdní vlastnosti. Polointegrál je obytným vozem, který se tedy dobře ovládá a nabízí dostatečný prostor  3 – 4  osoby. Navíc ve srovnání s jinými vozy je velkou výhodou dostatečný prostor v obývací části pro běžný denní provoz. Takové vlastnosti vynesly autu popularitu a právě proto, je často vyhledávaným a žádaným typem vozu.

4. Musíme být připojeni na přípojku v kempu nebo můžeme fungovat i mimo kemp, jak je to se zásuvkami na 230V ?

Naše obytné vozy mají dvě baterie – baterii samotného vozu a baterii nástavby, která se dobíjí jízdou nebo je dobíjena solárními panely ( dle zvoleného typu vozu ). V případě dobíjení baterie solárním panelem můžete kempovat na volno bez kempu jak dlouho si budete přát na jednom místě, bez jízdy. Jinak se dobíjí baterie nástavby jízdou. V případě, že nejste připojeni v kempu přes síť, nefungují ve vozech zásuvky na 230 V, ale pouze na 12V. Součástí VIP sady je i měnič napětí z 12V na 230V ( lze zakoupit v jakémkoliv elektru ).

5. Jaké řidičské oprávnění potřebuji k řízení obytného vozu?

K řízení našich obytných vozů postačuje řidičské oprávnění skupiny B, celková hmotnost je nejvýše 3500 kg. Nájemce musí dovršit věk 22 let a být držitelem řidičského oprávnění skupiny B po dobu nejméně 2 let. Stejné kritérium platí i pro další řidiče.

6. Mohu si obytný vůz pronajmout na firmu?

Ano, je to možné. Jsme rovněž plátci DPH.

7. Co všechno je v ceně?

Pronájem zahrnuje předání a zpětné převzetí vozu, včetně zaškolení, náplně plynu a vody, náplň chemického WC včetně toal. papíru, zvolenou sadu dle ceníku, prostěradla, vybavení kuchyně, celoroční dálniční známky CZ , povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění čelního skla, silniční daň, asistenční služby, parkování vašeho vozu v našem areálu po dobu pronájmu.

Naše obytné vozy jsou vybaveny dálničními známkami pro Českou republiku. Informace k poplatkům za použití silnic v dalších zemích najdete například na následujících stránkách: http://www.tolls.eu/cs/

8. Co obsahuje základní vybavení kuchyně, dá se použít klasická varná konvice na 230V co máme doma?

Základní vybavení kuchyně je dle zvolené varianty viz ceník ( základní sada / VIP sada ). V případě připojení v kempu do sítě lze používat klasickou varnou konvici, bez připojení do sítě fungují jen zásuvky na 12V. V tomto případě je nejrychlejší ohřev vody na plynu nebo kempinkové konvice, kde je koncovka na 12V.

9. Mohu si nechat v půjčovně zaparkované své osobní vozidlo?

Ano, bez problému, bude zaparkované bezpečně v naší garáži nebo hlídaném stání.

10. Kdy si můžu auto vyzvednout a kdy musím vrátit?

Vůz si můžete vyzvednout od 8 hod prvního dne pronájmu a vracíte poslední den pronájmu do 18 hod. V případě, že máte zájem o vyzvednutí vozu již v předvečer pronájmu a vracení následující den po dni pronájmu – toto lze pokud se dohodneme a je to provozně možné ( zákazník před vámi vůz vrací brzy nebo je ten den volný ), tato služba je zpoplatněna viz ceník.

11. Je možno zapůjčit navigaci ?

V dnešní době chytrých telefonů navigaci nepůjčujeme – je to zbytečné…Existuje mnoho aplikací na navigaci a aplikace na parkování, stání, kempování atd. obytných vozů i bez kempu.

12. Dají se vypůjčit 4 židle + kempinkový stolek bez VIP sady?

Ano, lze půjčit stůl + 4 židle z loňské sezony za poplatek 100 Kč/ den /sada

13. Jak dlouho vydrží plynová láhev?

V plynových láhvích máme čistý propan. Lahev v letních měsících vydrží cca 3 týdny při běžném používání, tzn. vaření, lednice na volno bez kempu a ohřev vody.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat !