Po Evropě se rozprostírá množství krásných vesnic, které byste nenašli ani v pohádkové knížce. Zde je několik nádherných míst ukrytých v kopcích Evropy, které lákají cestovatele z celého světa …

Rocamadour, Francie

Rocamadour-France
Rocamadour-France

Rocamadour, je považován za jedno z nejinspirativnějších míst v celé Francii. Má bohatou historii a je dokonale umístěné na okraji strmého útesu s výhledem na řeku Alzhou.

Castellfollit de la Roca, Španělsko

Castellfollit-de-la-Roca-Spain
Castellfollit-de-la-Roca-Spain

Castellfollit de la Roca, středověká vesnice Castellfollit se nachází na pobřeží středozemního moře ve Španělsku. Je to jedno z nejznámějších míst země, díky okraji města sedícím nebezpečně blízko útesu z vulkanické horniny.

Cinque Terre, Itálie

Cinque-Terre
Cinque-Terre

Cinque Terre na pobřeží Italské riviéry je vlastně pět malých vesniček, které jsou tak blízko vedle sebe, že mezi nimi můžete přecházet pěšky.

Colmar, Francie

Colmar-France
Colmar-France

Colmar je kuriózní a okouzlující město, které vypadá v zimě jak z jiného světa. Má zachovalou architektura a když jej zakraje sníh, celé se ocitne v poklidném tichu.

Portofino, Itálie

Portofino-Italy
Portofino-Italy

Portofino je malá rybářská vesnice s nedotčenou italskou kulturou. Je ukryto na venkově a zaujme každého kdo jej navštíví.

Filzmoos, Rakousko

Filzmoos-Austria
Filzmoos-Austria

Tato romantická vesnice rozprostírající se mezi rakouskými horami je jako vystřižená z pohlednice. Vánoce jsou zde celoročně a rozhodně stojí za návštěvu.

Sintra, Portugalsko

Sintra je často nazývána hlavním městem romantismu. Má bohatou historii a je zde mnoho k prozkoumávání. Od středověkých ruin až po chrám postavený z kostí, tato vesnice je jediná svého druhu.

Santorini, Řecko

Santorini-Greece
Santorini-Greece

Dechberoucí Santorini už dlouho vzbuzuje úžas. Tento vulkanický ostrov sedící na mořské hladině vypadá jako by se zde zastavil čas.

 

Pohádkové, že? Rozhodně si je poznačte do svého itineráře.

Volně přeloženo z mamabee.