Český extrémní sportovec Štěpán Dvořák přeběhl 1 000 km přes celé Slovensko a Česko. Štěpán vyběhl na Velký pátek a běžel non-stop z nejvýchodnější části Slovenska do nejvýchodnějšího cípu České republiky. Extrémní výkon mu trval 8 dní a my jsme byli u toho! Štěpánovi jsme půjčili jeden z našich obytňáků.

Štěpán Dvořák je veřejně známý pro své extrémní výkony, mezi něž patří přeběhnutí 666 km přes celou Českou republiku ze západu na východ, přeplavání 42 km dlouhé přehrady Slapy a přejezd na kole celé České republiky ze západu na východ v délce 606 km.

Není tajemstvím, že Štěpán Dvořák všechny tyto výkony absolvoval jen s nejnutnějšími přestávkami na činnosti, které nelze v pohybu vykonávat. Netají se také tím, co během závodu jí. „Jím všechno. Rohlíky, salám, škvarky, stavili jsme se také na pizzu, na smažák,“ řekl Českému rozhlasu.

Je to zatím nejnáročnější výzva, které se postavil a my jsme byli u toho. Štěpánovi jsme půjčili jeden z našich obytňáku, který poskytl útočiště jeho podpůrnému týmu a Štěpánovi pro jeho krátké pauzy.

Jsme rádi, že tuhle akci mohli podpořit, protože Štěpán běží soukromě jen sám za sebe, většinu nákladů si hradil sám a nemá z běhu žádný výdělek. Celý výkon byl přenášený takřka non-stop na sociálních sítích, kde jste mohli sledovat online celý průběh extrémního běhu. Štěpánovi gratulujeme ke skvělému výkonu!

Poslechnětě si rozhovor po závodu na Českém rozhlasu zde.

Celou událost bylo možné sledovat na Facebooku zde.